Başkanın Mesajı

 

Merhaba;

 

Yerel seçimlerin ardından ikinci kez güven ve desteğinizle devam ettiğim belediye başkanlık görevimde “hizmetin devamlılığı” ilkesine bağlı olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız 5 yılda özellikle çevre, sağlık, kültür-sanat alanlarında yaptığımız hizmetlerle “Yaşanabilir Çağdaş bir Kent” olma özelliğine kavuşan Ataşehir’in önünde en büyük engel imar sorunudur.

 

Sevgili Ataşehirliler;

 

Sizlere bugüne kadar yapamayacağım hiç bir sözü vermedim. 2009 yılından bugüne kadar yaptığım ve yapmayı planladığım her hizmeti sizlerle paylaştım, sizlerle tartıştım, sizlerin görüşlerini aldım. Ortak yaşam alanlarımızda hepimizin sağlıklı çağdaş koşullarda yaşaması için en doğru projeyi sizlerle gerçekleştirdik. Ataşehir’in imar sorunlarının çözümü için beş yıldır atmamız gereken kalıcı ve kesin adımların İBB tarafından engellenmesi ne yazık ki Ataşehir’de “Kentsel Dönüşümün” gecikmesine neden oluyor.

Belediye Başkanı olarak hiçbir siyasi ayrım gözetmeden vatandaşlara hizmet götürmeye çalışırken, siyasetçi gömleğimi çıkardığımı “hizmetin halka eşit olarak dağıtılması gerektiğini” her fırsata vurguluyorum. İlçemizin imar sorunlarının çözümünde de bu ilkeye sıkı sıkıya bağlı kaldığımın en yakın tanığı sizlersiniz.

 

Sevgili Ataşehirliler;

 

Belediye Meclisimizin Nisan ayı toplantısında da imar sorunlarını gündeme getirip tüm meclis üyelerimizden bu sorunun çözümü için siyasi gömleklerini çıkarmaların istedim. Mecliste yaptığım konuşmada özetle şunları söyledim

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni hiç Ataşehir’de gören var mı? Sadece ana arterleri yapıyorlar, başka bir hizmeti yok. 6 yıllık sürede bir kuruş yardımlarını görmedik. Biz para istemedik, asfaltta istemedik. Sadece planlarımızı çıkarmalarını istedik. Onu da yapmadılar. Dileğimiz, Yeni Sahra ve Barbaros Mahalleleri Fikirtepe gibi olmasın. Dört yıldır orada müteahhit perişan, mal sahibi perişan. Onun için bu planların bir an evvel çıkması gerekir. Eğer çıkarmazlarsa dün 5 bin kişi ile gittik, şimdi 25 bin kişi ile Büyükşehir Belediyesi’ne gideriz. Bizim için problem yok”

Bu konuşmamı özellikle buradan sizlerle paylaşıyorum. Bu İlçede yaşayan herkesin gerçekleri bilmesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü yapılan yapılacak olan her şey kardeşçe yaşayabilmek için temellerini attığımız sağlıklı ve çağdaş bir kenti beraber inşa etmek içindir.

 

Sevgi ve saygılarımla

 

Battal İLGEZDİ

Ataşehir Belediye BAŞKANI